Innoware

Продаж 1С в Україні буде заборонено остаточно

24.10.2023 року до Верховної Ради України подано проект Закону України №10186 “Про заборону продажу на території України програмного забезпечення (електронних поставок) для податкового та бухгалтерського обліку, при створенні якого використано програмний код, написаний мовою країни-агресора”.

Законопроектом №10186  передбачено заборонити на території України продаж програмного забезпечення створеного з використанням програмного коду, який написаний мовою країни-агресора.

Автором законопроекта є Заблоцький Мар’ян Богданович –  український політикгромадський діяч і економістНародний депутат України IX скликання.

У пояснювальній записці до законопроекту №10186 зазначено, що Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення 28 квітня 2017 року щодо впровадження персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо програмних продуктів, розроблених в росії. Зазначене рішення включало в себе заборону на продаж таких програмних продуктів на території України.

Використання ПЗ країни-агресора створює реальну загрозу порушення конфіденційності, цілісності та доступності даних, які циркулюють в автоматизованих системах.

Ухвалення запропонованого законопроекту дозволить, в подальшому, посилити та вдосконалити санкційну політику, мінімізувати шкоду від країни агресора для своїх національних інтересів у сфері IT-послуг, унеможливити обхід санкцій та пришвидшить подолання тотальної залежності від програмних продуктів для податкового та бухгалтерського обліку, при створенні яких було використано програмний код написаний мовою країни агресора та перехід користувачів на інші українські чи міжнародні альтернативні програмні рішення.

Відправити запит

Україна, 04116, Київ,
вул. Шолуденка, 3, офіс 204 (БЦ “Кубік”)

На нашому веб-сайті ми використовуємо так звані файли cookie відповідно до пункту 1 статті 12, пункту 6 закону про захист персональних даних.
Детальніше

Грантова підтримка ЄБРР Компенсація 85%
Грантова підтримка ЄБРР
Компенсація 85%
ukUK